Życzenia wielkanocne
od duszpasterzy
03.04.2021

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!

 

W trudnym czasie przeżywamy czas wielkanocnego uwielbienia Boga i wyśpiewujemy radosne Alleluja! Jezus Chrystus Syn Boży przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie pokonał grzech i śmierć, i na nowo zapala w naszych sercach chrześcijańską Nadzieję.

Nic nie może nam tego odebrać aby doświadczyć Jego Zmartwychwstania.

Drogą powrotu do Boga jest Miłość. Miłość Chrystusowego Krzyża, Jego cierpienia i śmierci, Miłość, która każe powiedzieć przepraszam i przymusza do podania wyciągniętej dłoni. Miłość która, doprowadza do sakramentalnego Pojednania i Pokuty, Miłość, która sprawia, że stajemy się inni, lepsi, zwycięscy. „Każdy więc, kto przyjmie swoim sercem Bożą prawdę i ustami wyzna, że Jezus Chrystus „prawdziwie umarł i zmartwychwstał” otrzyma wielką łaskę…” i odnajdzie światło na dalszej drodze życia.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus tym bardziej był blisko naszych serc i napełnił je wiarą, nadzieją i miłością.

Niech te Święta będą pełne duchowej jedności z Bogiem i bliskimi, pomimo trudnego dla nas wszystkich czasu oddalenia.
Choć spędzamy je inaczej, w małym gronie, samotnie, przyjdzie jednak czas, kiedy wszystkie troski pozostawimy daleko, a radość i pokój zapanują w naszych sercach.

 

Wasi duszpasterze
ks. proboszcz Józef Więcek,
ks. Michał Stefan,
ks. Jakub Orzechowski,
kl. Szymon