Wydział Katechetyczny zaprasza dzieci przed komputer
20.03.2020

W czasie pandemii dzieci powinny uczyć się nie tylko matmy czy przyrody, ale także religii. Wydział katechetyczny kurii w Katowicach proponuje wejście na strony, dzięki którym nauka będzie ciekawsza.

Zachęcamy Katechetów uczących dzieci w wieku od sześciu lat do jedenastu lat, tzn. od zerówki do czwartej/piątej klasy, do skorzystania z propozycji jezuickiej TV Live „Mocni w Duchu”.  Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 12.30 będzie emitowany program dla dzieci, zawierający treści biblijne i ewangelizacyjne, przekazywane za pomocą metod aktywizujących oraz interakcyjnych, np. śpiewy, nauka kroków do piosenek, rysowanie – napisali pracownicy Wydziału Katechetycznego katowickiej kurii.

Zwrócili się też do wszystkich katechetów, pracujących w archidiecezji katowickiej o przesłanie poprzez dzienniki elektroniczne informacji do rodziców uczniów, by umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w programie.

Program z poniedziałku 16 marca można jeszcze zobaczyć TUTAJ.

Wydział Katechetyczny przypomina też katechetom o możliwości korzystania z portali związanych z podręcznikami do religii. Można tam znaleźć różnorodne materiały pomocnicze, skorelowane z treściami zawartymi w „Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego”.

– W celu jej realizacji prosimy wszystkich nauczycieli religii – duchownych i świeckich – o przesyłanie uczniom drogą elektroniczną materiałów oraz wskazówek do pracy w domu. Czas kwarantanny nie jest czasem wakacji. Lekcje religii, a zwłaszcza zajęcia nauczania indywidualnego można prowadzić za pośrednictwem dostępnych komunikatorów – informują pracownicy Wydziału.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Wydział zachęca również katechetów uczących w szkołach ponadpodstawowych, żeby oprócz zdalnego nauczania zapoznali uczniów z propozycjami Radia eM i zachęcili ich do uczestnictwa w transmisjach Mszy Świętych, nabożeństw wielkopostnych oraz rekolekcji. – Otoczmy naszych uczniów duszpasterską troską i przypominajmy im o pozostawaniu w domu, zgodnie z zasadą odpowiedzialności za siebie i innych w duchu V Bożego Przykazania „Nie zabijaj”, które wymaga od nas troski o zdrowie swoje i innych oraz zabrania niepotrzebnego narażania siebie i bliźnich na chorobę – napisali pracownicy.

Oryginał tekstu dostępny na: Archidiecezja Katowicka