Wakacyjny czas „Na Górnym” – słowo proboszcza

Trwają wakacje. Można pokusić się o stwierdzenie, że dla niektórych z nas czas jakby trochę zwolnił. Część parafian udała się już na zasłużony wypoczynek by regenerować siły, inni jeszcze pracują i odliczają dni do upragnionej urlopowej przerwy. Pogoda skłania do wypoczynku, aktywności fizycznej, rodzinnych i przyjacielskich spotkań oraz wszelakich sposobów korzystania z uroków tej pory roku, na którą wszyscy tak bardzo czekamy.

Choć jest to czas odcięcia się od codziennych obowiązków zawodowych, szkolnych i nie tylko, zachęcam wszystkich by nie rezygnować z łączności z Bogiem, by duchowość i wiara pomagała wzmacniać nasze siły duchowe, fizyczne i poczucie wewnętrznego spokoju. Ważne jest też nieustanne uczestnictwo w Eucharystii, by nie nastąpiło coś, co najprościej można ująć jako wakacje od wszystkiego, w tym również od Pana Boga, tutaj prośba by otoczyć troską o tę relacje z Bogiem przede wszystkim ludzi młodych oraz dzieci. Niech to będzie dobry czas, mądrze i bezpiecznie spędzony z bliskimi nam osobami i w stałej łączności z Bogiem, Maryją i Świętymi.

 

W parafii też staramy się łowić wolne chwile i trochę wypocząć, jednak ilość spraw jakie trzeba załatwić nie do końca pozwalają odciąć się od przyziemnych obowiązków. Czeka nas jeszcze wiele prac związanych z remontami, renowacją pękających ścian i upiększaniem naszej świątyni oraz porządkowaniem terenu wokół niej. Z radością pragnę podzielić się informacją, że przygotowujemy się do położenia kostki brukowej w miejscach, gdzie znajduje się nawierzchnia szutrowa, jest to ok 650m2. W najbliższym czasie w miarę możliwości finansowych, zostanie ona zakupiona i położona z tyłu oraz z boku kościoła. Obecnie poruszanie się po tym terenie jest bardzo uciążliwe ze względu na kamienie i pył a w czasie deszczowej pogody i zimą, ze względu na powstające błoto. Przed wejściem do kancelarii i podziemi kościoła kontynuowane będę prace związane z wykończeniem schodów i obejścia. Na chwilę obecną udało się wybetonować dodatkowy fragment schodów, wyremontować pękającą ścianę, obłożyć ją cegiełkami i zamontować oświetlenie zapewniające komfortowe i bezpieczne użytkowanie.

Przed kościołem został osadzony oraz podświetlony Krzyż Misyjny, czeka nas jeszcze konserwacja czyli wypełnienie wszystkich szczelin w celu właściwego przygotowania go do zimy, aby ewangelizował nas przez długie lata (galeria zdjęć z prac przy schodach do kancelarii i krzyżu już na naszej stronie).

Powoli przymierzamy się także do montażu kolejnego witraża – różanego, będzie on umiejscowiony w podłużnym oknie obok obrazu Matki Bożej Piekarskiej. Pragnieniem moim jest by  te wymowne kwiaty, były już przy naszej Patronce w tegoroczną uroczystość odpustową, w pierwszą niedzielę września.

W trakcie wykonywania jest także wotywny świecznik, który umieszczony będzie przy nawie Bożego Miłosierdzia, przy figurze Maryi Fatimskiej i obrazie św. Jana Pawła II. Obecny świecznik tam stojący, nie jest własnością naszej parafii i w najbliższym czasie zostanie oddany.

Wszystkie te bieżące projekty polecam opiece i wstawiennictwu naszej patronki Piekarskiej Pani i Świętego Józefa oraz Świętych, którzy na dobre zagościli w naszej świątyni. Za każdą życzliwość z jaką spotykamy się ze strony parafian i nie tylko składam serdeczne Bóg zapłać i polecam ofiarności najbliższą kolektę specjalną, która zostanie zebrana w niedzielę 21 lipca a która przeznaczona będzie na zakup i montaż kostki brukowej oraz wykończenie schodów i obejścia przed kancelarią. Osoby pragnące dołączyć do grona fundatorów witraża różanego proszę o kontakt z kancelarią parafialną w godzinach urzędowania.

Szczęść Boże

Ks. Józef