Na progu Adwentu
-słowo księdza
proboszcza Józefa
20.11.2021

Zbliża się czas adwentu, przygotowania na przyjście Pana. W tym specyficznym i trudnym dziejowo momencie, pragnę zachęcić wszystkich do głębokiego przeżycia tego czasu i zaczerpnięcia z adwentu najpiękniejszych duchowych doznań, związanych z oczekiwaniem na upragnionego Zbawiciela. Zewsząd jesteśmy otaczani świątecznymi gadżetami, reklamami, zachętą do kupowania prezentów. Bardzo proszę Was wszystkich, by nie umknęło nam to, co w tym oczekiwaniu jest najważniejsze. Zachęcam do chwil refleksji nad dzisiejszą sytuacją w jakiej przyszło nam funkcjonować. Zachęcam do gorliwej modlitwy za siebie wzajemnie, do modlitwy o pokój, do rozważania Ewangelii, a także małych lub większych postanowień adwentowych. Pragnę też zachęcić do szczególnego traktowania siebie nawzajem i do pamiętania, że Chrystus przychodzi do nas każdego dnia w drugim człowieku. Niech każdy trud podjęty w tym czterotygodniowym czasie, trud troski o innych, trud wyrzeczeń, większej gorliwości i regularnej modlitwy, umocni nas w wierze, ufności i prawdzie.  Każdy z nas, na miarę swoich możliwości i zdrowia może to zrobić w taki sposób, by czuć się bezpiecznie, tak byśmy mogli prawdziwie przeżyć te wyjątkowe, niosące radość Święta Narodzenia Pana.

Zapraszam na Msze św. roratnie. W tegorocznym Adwencie, sprawowane będą codziennie o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku, natomiast w piątki, w sposób szczególny zapraszamy młodzież. Dorosłych zapraszamy do udziału w roratach cały tydzień o godz. 18.30.


Przypominam, że w naszym kościele przestrzegane są zasady sanitarne, dostępna jest dezynfekcja rąk i obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos. Bardzo proszę o wzajemną troskę i poszanowanie własnego zdrowia oraz wszystkich przychodzących do świątyni.


W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi tegorocznych odwiedzin kolędowych, pragnę poinformować, że decyzję w sprawie formy kolędy, arcybiskup Wiktor Skworc pozostawił księżom proboszczom.

Chcąc spełnić oczekiwania Parafian, po konsultacji z księżmi wikarymi, podjęliśmy decyzję o odwiedzinach kolędowych na zaproszenie parafian. Oznacza to, że kapłani zachowując wszelkie środki ostrożności, z Bożym błogosławieństwem udadzą się do tych rodzin, które o to proszą. Odwiedziny duszpasterskie we wskazanych w planie blokach odbędą się w soboty, rozpoczniemy je o godz. 14.00, natomiast w niedziele, o godz. 16.00 sprawowane będą Msze św. w intencji wszystkich mieszkańców tych bloków.

Osoby które zdecydują się tylko na uczestniczenie we Mszy św., podobnie jak rok temu, będą mogły zabrać ze sobą zestaw kolędowy: obrazek z błogosławieństwem, kredę i wodę święconą. Kartoteki do ew. uzupełnienia danych oraz stwierdzenia faktu przyjęcia kolędy, można zabrać ze stolika a następnie wrzucić do brązowej skrzynki pod chórem.

Tegoroczną kolędę rozpoczniemy w adwencie, od soboty 27 listopada. Szczegółowy plan Mszy św. i odwiedzin na zaproszenie, znajduje się w gablotce  na stronie internetowej. Druki zaproszeń (w kolorze żółtym) dostępne są na stolikach. Prosimy składać je w kancelarii lub zakrystii do końca listopada. Zaproszenie można także złożyć telefonicznie w kancelarii w godzinach urzędowania.

Naszej patronce Piekarskiej Pani polecam tegoroczny czas adwentowego przygotowania naszych serc na powitanie rodzącego się Zbawiciela. Ufając w Jej nieustanną opiekę, w Jej ręce składam wszystkie rodziny naszej parafii, Msze św. oraz  kolędowe spotkania. Wszystkich zaś proszę o wzajemny szacunek i troskę w tym wyjątkowym czasie.

 

Szczęść Boże.
ks. Józef- proboszcz