Abp Skworc o świętości życia
w cieniu epidemii

Abp Wiktor Skworc przesłał słowo z okazji Dnia Świętości Życia, który obchodzony jest 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
W specjalnym wideo przypomniał co oznacza świętość życia w kontekście przeżywanej pandemii koronawirusa.

– Przeżywamy czas, w którym w szczególny sposób doświadczamy kruchości życia. Dochodzą do nas informacje o śmierci tak wielu ludzi ma skutek rozprzestrzeniającej się epidemii. Dlatego dzisiaj, kiedy przeżywamy dzień świętości życia, trzeba nam uświadomić sobie o tym, że również moje życie, twoje życie jest świętością. Powinniśmy o to życie zadbać jak najskuteczniej, na miarę ludzkich możliwości – powiedział abp Skworc.

Nawiązując do wprowadzonych obostrzeń władz rządowych w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa wezwał do odpowiedzialnego podejścia do wprowadzonych ograniczeń – Dlatego stosujemy się do wszystkich wskazań i zaleceń służb sanitarnych.
Zachowujemy higienę i wszelkie środki ostrożności. Staramy się nie szkodzić drugiemu człowiekowi.
Nikt z nas przecież nie chciałby świadomie narażać kogoś na niebezpieczeństwo zarażenia. Strzeżmy się nawzajem.
Dzisiaj miłość bliźniego, troska o życie manifestuje się właśnie w ten konkretny sposób. W tym duchu odczytujmy obostrzenia wprowadzone przez służby rządowe. Zachowujmy wszystkie wskazania wydawane przez władze państwowe i kościelne w sposób absolutny –
zaapelował metropolita katowicki. – To wyzwanie na dzień dzisiejszy dla wszystkich nas.
Niech nasze patrzenie na świętość życia przeradza się w bardzo konkretne działanie strzegące życia naszych bliźnich i nas samych – podsumował, zapewniając o modlitwie i pamięci.

Słowo abp. Wiktora Skworca z okazji Dnia Świętości Życia, przeżywanego w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.


Oryginał dostępny na: Archidiecezja Katowicka