Żywy Różaniec Archidiecezji Katowickiej

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MODLITWY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Przypominamy, że od tego roku Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca będzie jak zawsze w czwartek w Tygodniu Misyjnym. W tym roku będzie to dzień 27 października. Ważną dla nas intencją modlitewną będzie prośba o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca. Stosowne materiały znajdziemy w zeszycie na doroczny Tydzień Misyjny.

SZKOLNE KOŁA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Kapłanów oraz świeckich katechetów i katechetki zachęcamy do tworzenia do tworzenia Szkolnych Kół Żywego Różańca. Pomocą może być specjalna książeczka, która dostępna jest w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii. Szkolne Koła Różańcowe zakładamy na czas roku szkolnego, naturalnie z możliwością przedłużenia.

Proszę o przesyłanie informacji o powstających w szkołach kołach Żywego Różańca na adres:  [email protected]

REKOLEKCJE FORMACYJNE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Każdy uczestnik Żywego Różańca może wziąć udział w rekolekcjach, które w różnych terminach organizowane są w diecezjalnych domach rekolekcyjnych.

Terminy rekolekcji dla wszystkich członków Żywego Różańca w archidiecezjalnych domach rekolekcyjnych /do końca 2016 roku/:

Wodzisław Śląski- Kokoszyce: 24-27 października, tel. 32 456 14 97.

Katowice- Panewniki: 3-6 października, tel. 32 252 54 93.

Brenna: 3- 6 października oraz 10- 13 października,  koszt pobytu i wyżywienia 180 zł/os. Rozpoczęcie kolacją w poniedziałek zakończenie obiadem w czwartek. Zgłoszenia przyjmowane są w pod adresem mailowym i telefonicznie. Tel. 33 853 65 73.

Osobne rekolekcje formacyjne prowadzone są dla zelatorów i przewodniczących róż różańcowych. W roku 2016 odbyły się 3 takie sesje formacyjne.  Terminy na rok przyszły zostaną podane na początku roku 2017.

ŻYWY RÓŻANIEC DLA MISJI

Przypomnienie propozycji misyjnej na rok 2015/2016:

Misjonarze archidiecezji katowickiej zgodnie uznali, że pierwszym podopiecznym Żywego Różańca winien być senior misyjnej posługi – ks. Edward Gorczaty, pochodzący z Mysłowic-Dziećkowic, który już 41 lat pracuje w Tanzanii. Ks. Edward prosi wspólnotę Żywego Różańca o opiekę nad Wioską Miłosierdzia, w której od pięciu lat pracuje siostra Rut Ciesielska. Mjia wa Huruma – Wioska Miłosierdzia leży w Tanzanii, nad brzegiem jeziora Wiktoria, na terenie rozległej wsi Kigera-Etuma. Do miasta Musoma, gdzie pracuje ks. Edward, jest 20 km.

Siostra Rut tak opisuje jej historię: „27 lat temu ks. Gotfreid Biseko otworzył dom dla tych, którzy domu nie mają, bądź nigdy nie mieli, miejsce spokoju i miłości, dla tych, którzy spokoju i miłości nigdy nie doświadczyli, miejsce, w którym każdy doświadczy Bożego miłosierdzia, bez względu na wiek, płeć czy też stan zdrowia.

Dziś mieszka z nami 60 osób dorosłych (starsi, chorzy na AIDS i psychicznie chorzy) oraz 16 dzieci. Od pięciu lat w ośrodku posługę rozpoczęły Siostry Franciszkanki. Cztery lata temu otworzyłyśmy Ośrodek Zdrowia, który udziela pomocy nie tylko naszym podopiecznym, ale wszystkim tym, którzy pomocy potrzebują. Również od czterech lat prowadzimy przedszkole. Oprócz troski o naszych podopiecznych, staramy się pomagać wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują m.in. dzieciom z okolicznych wiosek. Pomagamy im w nauce, a także w zdobyciu najbardziej potrzebnych rzeczy, ułatwiających codzienne funkcjonowanie, takich jak jedzenie, mundurki szkolne, zeszyty i długopisy.

Duchowa i materialna opieka nad Wioską Miłosierdzia może być naszym pięknym misyjnym darem na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Ojca świętego Franciszka.

Rachunek Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej:

Archidiecezja Katowicka, ul. Jordana 39, 40-043 Katowice

Nr konta 10 1560 1111 2107 0236 6515 0010

Tytuł wpłaty: „Żywy Różaniec dla misji” – darowizna na cele kultu religijnego

Propozycja misyjna na rok 2016/2017:

Podczas naszej październikowej pielgrzymki  otrzymamy informacje, w jaki sposób od nowego roku będziemy wspierać dzieło misyjne Kościoła w ramach naszej archidiecezji oraz jako Stowarzyszenie Żywego Różańca z całej Polski w Ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

ZAPOWIEDŹ NA ROK 2017

Już dzisiaj zapraszamy na styczniową adorację Żywego Różańca przy Bożym Żłóbku w Panewnikach. Termin: druga sobota stycznia, tj. 14.01.2017, początek godz. 11.00.

__________________________________________________________________________

Adres internetowej strony różańcowej: www.rozaniec.katowice.pl

Adres do korespondencji z moderatorem: [email protected]