Zaproszenie na pielgrzymkę do Fatimy

PORTUGALIA – SANTIAGO DE COMPOSTELA (pielgrzymka w 100 rocznicę objawień fatimskich)

Termin: 11.07 – 18.07.2017

Zapisy: ks. proboszcz Józef Więcek

Kontakt: ks. Józef Więcek – 502 237 467, e-mail – [email protected]

1 DZIEŃ: KRAKÓW– LIZBONA – FATIMA
Przelot do Lizbony. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – FATIMA
Batalha
– zwiedzanie opactwa Cystersów – najwspanialszy przykład architektury i sztuki gotyku w Portugalii. W 1983 wpisany na listę UNESCO. Alcobaca – opactwo Cystersów z największą świątynią w tym kraju wpisaną w 1989 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazare – nawiedzenie sanktuarium maryjnego i wypoczynek nad Oceanem. Powrót do Fatimy.

3 DZIEŃ: FATIMA
Zwiedzanie Sanktuarium i miejsc związanych z Objawieniami: Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Łucji, Hiacynty; Valinhos – miejsce Objawień. Droga Krzyżowa i wieczorem udział w Procesji Światła. Nocleg.

4 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – PORTO – BRAGA
Przejazd do Coimbry i zwiedzanie najstarszego uniwersytetu z 1290 roku. Nawiedzenie Starej / z XII w. jako zabytek architektury romańskiej/ i Nowej Katedry z ok. 1772 roku. Nawiedzenie Kościoła Św. Krzyża, gdzie są pochowani pierwsi władcy Portugalii. Porto – Zwiedzanie Kościoła Św. Franciszka, który również wpisany jest na Listę UNESCO. Zwiedzanie portu i podziwianie mostu z XIX wieku. Przejazd na nocleg w do Bragi.

5 DZIEŃ: BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Zwiedzanie Bragi – Sanktuarium Bom Jesus do Monte, do którego prowadzi 116 schodów. Przejazd do Sanktuarium Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Nocleg.

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA
Pobyt w Sanktuarium, czas na indywidualną modlitwę, czas dla siebie….Nocleg.

7 DZIEŃ: SANTIAGO – CABO DA ROCA – LIZBONA
Przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Przejazd do Lizbony i zwiedzanie: Klasztor Hieronimitów – kwintesencja stylu manuelińskiego. W 1983 roku został wpisany na listę UNESCO. Natomiast 7 lipca 2007 został ogłoszony jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Wieczorem spacer po Praca do Rossio. Nocleg.

8 DZIEŃ: LIZBONA – KRAKÓW

Zwiedzanie: Kościoła św. Antoniego, Katedra Se, Wieża Belem; Pomnik Odkrywców. Spacer po Praca do Comercio. Przejazd na lotnisko i przelot do Krakowa.

CENA : przy 45 osobach PLN 1000+ EUR 520+EUR70 do rozliczenia z przewodnikiem

Przy 30 osobach PLN 1000 +EUR 580+ EUR70 do rozliczenia z przewodnikiem

ŚWIADCZENIA :

• przelot na trasie Kraków – Lizbona z przesiadką we Frankfurcie
    11.07 – Kraków – Frankfurt – 10:40 – 12:20, Frankfurt – Lizbona – 13:10 – 15:10
    18.07 – Lizbona – Frankfurt – 16:10 – 20:10, Frankfurt – Kraków – 21:50 – 23.20
  • hotele 3*, pokoje dwuosobowe, ksiądz i przewodnik pokoje jednoosobowe
  • dwa posiłki dziennie: śniadanie + kawa, herbata; obiadokolacja + woda
  • przewodnik lokalny w : Coimbra; Porto; Alcobaca; Batalha; Santiago; Lizbona;
  • opieka Przewodnika i Księdza