Pielgrzymka „ŚLADAMI ŚWIĘTYCH” – Włochy 2018

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI ŚWIĘTYCH

Koszt pielgrzymki 1150 zł + 290 Euro, zapisy w kancelarii parafialnej zadatek 500 zł.

PLAN PIELGRZYMKI

08.07.2018
1 DZIEŃ– wyjazd ok. godziny 19:00 – Katowice ul. Ułańska 13. Nocny przejazd do Padwy.

09.07.2018
2 DZIEŃ– Przyjazd do Padwy – miasta świętego Antoniego- Bazylika św. Antoniego oraz miejsce spoczynku świętego. Msza św. w kompleksie Bazylikowym. Spacer po starówce miasta. Piazza della Erbe, Ratusz, Prato della Valle, Kościół św. Justyny. Przejazd do hotelu na riwierę Adriatycką. Odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

10.07.2018
3 DZIEŃ– Śniadanie. Przejazd do miasta Asyż – związanego z początkami zakonu Franciszkańskiego – Bazylika świętego Franciszka z pięknymi freskami Giotta oraz Cimabue. grób świętego Franciszka, kościół świętej Klary, spacer po średniowiecznym centrum. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

11.07.2018
4 DZIEŃ– Śniadanie. Przejazd metrem do państwa Watykan na Audiencje generalną z Papieżem Franciszkiem. Zwiedzanie z dodatkowym czasem na prywatną modlitwę, kontemplację w Bazylice świętego Piotra, Kaplica świętego Sebastiana – miejsce spoczynku świętego Jana Pawła II, Krypty papieskie, wizyta w Muzeach Watykańskich, kaplica Sykstyńska. Powrót do Hotelu. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

12.07.2018
5 DZIEŃ– Śniadanie. Przejazd metrem do Rzymu. Ciąg dalszy zwiedzania Wiecznego miasta starożytnego oraz barokowego. Zamek Anioła, Piazza Navona, schody Hiszpańskie, fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Powrót do Hotelu. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

13.07.2018
6 DZIEŃ– Śniadanie. Przejazd do Manopello, miejsce w którym znajduje się relikwia chrześcijańska – całun z odbiciem twarzy Jezusa Chrystusa, Msza św. Następnie przejazd do Lanciano- miasto związane z Cudem Eucharystycznym z VIII wieku. Przejazd na nocleg do San Giovanii Rotondo. Obiadokolacja. Nocleg.

14.07.2018
7 DZIEŃ– Śniadanie. Zwiedzanie San Giovannii Rotondo – Bazylika Matki Bożej Łaskawej, świątynia klasztorna, antyczny kościół św. Ojca Pio – Msza św., grób Ojca Pio. Następnie przejazd do Republiki San Marino – Najstarszej Republiki świata z pięknymi krajobrazami. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury – Bazylika św. Marina, taras widokowy, Plac rządowy. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.

15.07.2018
8 DZIEŃ– ok. godziny 5-6 śniadanie. Przejazd do Wenecji. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka która jest symbolem miasta, Kampanilla, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto, Grande Canal. Rejs statkiem na słynną wyspę Murano, która związana jest z światową produkcją szkła. Powrót do autokaru. Przejazd do Kraju.

16.07.2018
9 DZIEŃ– powrót w godzinach przedpołudniowych.