Prace remontowe w naszej świątyni

Drodzy Parafianie z ogromną radością pragnę Was poinformować, że rozpoczęliśmy prace remontowe w naszym kościele, obecnie montowana jest wentylacja, która tak bardzo jest potrzebna naszej świątyni, ponieważ bez niej w murach oraz we wszystkich miejscach w najwyższych punktach kościoła zbiera się wilgoć. Nadmiar tej wilgoci skrapla się i spływa po ścianach szczególnie z tyłu kościoła. W świetlikach nie ma uchylnych okien, dlatego para skrapla się i spływa kapiąc na ołtarz oraz w okolicy obrazu Bożego Miłosierdzia.
Prace nad montażem wentylacji w kościele potrwają do świąt Wielkanocnych.
Oto poszczególne etapy prac:
1. Wykonanie przebić przez stropy, wykonanie przejść dachowych, montaż głównych ciągów kanałów wentylacyjnych do 14 marca 2018r.
2. Dostawa i posadzenie centrali wentylacyjnej.
3. Izolacja kanałów zewnętrznych, doprowadzenie ciepła od wymiennikowni do nagrzewnicy, montaż nawiewników wentylacyjnych do 23. 03.18 r.
4. Uruchomienie systemu i regulacja.
5. Założenie agregatu chłodniczego do 30.04.18r.

Prace będzie wykonywać Firma Tabor Klimatyzacja Wentylacja z Tychów.

Kolejnym etapem prac będzie malowanie kościoła, te prace będzie wykonywać firma Prestige Design Anna Duda z Katowic. Anna jest naszą parafianką.
Etapy prac:
1. Przygotowanie powierzchni podłoża przed malowaniem
a) Mycie ścian i sufitu preparatem Fluren 37
b) Wypełnianie na ścianach i suficie szczelin (szpachlowanie)
c) Szlifowanie ścian w miejscach szpachlowania
d) Gruntowanie podłoża preparatem gruntującym

2. Malowanie dwukrotne przygotowanych powierzchni agregatem oraz ręcznie. Do wszystkich prac malarskich zostaną zastosowane profesjonalne farby i środki chemiczne.
Parce rozpoczną się 3.04 18 r. a zakończą się 20. 04. 18 r.

Kolejnym etapem prac będzie całościowa wymiana dachu na kościele oraz probostwie. Prace będzie wykonywać Firma SUPERDEKARZ z Wodzisławia Śląskiego. Prace rozpoczną się 4.06. 18 r. i potrwają do 25.08.18 r.
Wszystkie firmy zostały starannie dobrane analizując wiele ofert.

Kochani. Módlcie się z nami do świętego Józefa oraz Matki Bożej Piekarskiej byśmy z Bożą pomocą te wszystkie zamierzone prace mogli szczęśliwie sfinalizować. Z góry dziękuję za każde wsparcie, troskę, życzliwość i Waszą modlitwę.

Ksiądz Proboszcz Józef Więcek