Kapłani

OBECNI:

ks. Józef Więcek – proboszcz

ur. 3.03.1967
święcenia: 29.06.1998
w parafii od 2016 roku

ks. Cezariusz Wala

ur. 20 października 1976 Jastrzębie Zdrój
święcenia: 11 maja 2002
w parafii od 2016 roku
wikary

ks. Michał Stefan

ur. 29 grudnia 1976 Knurów
święcenia: 10 maja 2003
w parafii od 2016 roku
wikary

 

POPRZEDNI PROBOSZCZ:

kaplani_2010_00

ks. prałat Stanisław Noga

ur. 22 sierpnia 1950 Chorzów
święcenia: 15 kwietnia 1976
w parafii od 1985 do 2016
budowniczy kościoła

 

POPRZEDNI WIKARZY:

kaplani_2010_17

ks. Tomasz Antczak

ur. 25 maja 1988 Tychy
święcenia: 18 maja 2013
w parafii od 2013 do 2016
wikary

kaplani_2010_15

ks. Tomasz Trunk

proboszcz w parafii św. Stanisława w Bytomiu
ur. 23 września 1970 Rydułtowy
święcenia: 13 maja 1995
w parafii od 2012 do 2016
wikary

kaplani_2010_05

ks. Artur Kozik

ur. 18 marca 1985 Mysłowice
święcenia: 08 maja 2010
w parafii od 2010 do 2013

kaplani_2010_11

ks. Krzysztof Nowrot

ur. 20 lipca 1984 Ruda Śląska
święcenia: 09 maja 2009
w parafii od 2009 do 2012

kaplani_2010_01

ks. Łukasz Dziura

ur. 3 stycznia 1982 Ruda Śląska
święcenia: 12 maja 2007
w parafii od 2007 do 2010

kaplani_2010_16

ks. Sławomir Tupaj

ur. 12 listopada 1981 Rydułtowy
święcenia: 13 maja 2006
w parafii od 2006 do 2009

kaplani_2010_02

ks. Paweł Habrajski

ur. 16 września 1976 Tarnowskie Góry
święcenia: 10 maja 2003
w parafii od 2003 do 2007

kaplani_2010_04

ks. prob. Jacek Kotisz

proboszcz: diecezja Litomierzyce – Czechy
ur. 26 czerwca 1973 Ruda Śląska
święcenia: 16 maja 1998
w parafii od 2001 do 2006

kaplani_2010_14

ks. dr Wojciech Surmiak

Rektor kościoła akademickiego (krypta Katedry Chrystusa Króla)
doktorat: 2008
ur. 28 luty 1975 Pszczyna
święcenia: 13 maja 2000
w parafii od 2000 do 2003

kaplani_2010_03

ks. prob. Grzegorz Jagieł

proboszcz: Rybnik Chwałęcicie
ur. 21 stycznia 1961 Siemianowice
święcenia: 31 stycznia 1987
w parafii od 1997 do 2001

kaplani_2010_07

ks. dr Grzegorz Kucza

doktorat: 1999
ur. 14 października 1961 Ruda Śląska – Godula
święcenia: 13 maja 1989
w parafii od 1996 do 2000

ks. Adrian Kowalski

ur. 27 sierpnia 1969 Mikołów
święcenia: 13 maja 1995
w parafii od 1995 do 1996

kaplani_2010_06

ks. prob. Eugeniusz Krawczyk

proboszcz: Rojca
ur. 04 stycznia 1963 Chorzów
święcenia: 13 maja 1989
w parafii od 1992 do 1997

kaplani_2010_10

ks. prob. Adam Markiewka

proboszcz: Giszowiec
ur. 08 października 1967 Siemianowice Śląskie
święcenia: 16 maja 1992
w parafii od 1992 do 1995

kaplani_2010_09

ks. dr hab. Artur Malina

doktorat: 2001
habilitacja: 2007
ur. 09 listopada 1965 Tychy
święcenia: 11 maja 1991
w parafii od 1991 do 1992

kaplani_2010_13

ks. red. Artur Stopka

dziennikarz radia eM
ur. 16 lipca 1959 Katowice
święcenia: 13 maja 1989
w parafii od 1989 do 1992

kaplani_2010_12

ks. prob. Henryk Sitek

proboszcz: diecezja Spisz – Słowacja
ur. 18 sierpnia 1959 Turza Śląska
święcenia: 27 marca 1986
w parafii od 1986 do 1991

kaplani_2010_08

ks. Abp Metropolita wrocławski Józef Kupny

Arcybiskup Metropolita wrocławski od maja 2013
biskup pomocniczy Archidiecezji katowiciej od 2005 do 2013
doktorat: 1993
ur. 23 lutego 1956 Dąbrówka Wielka
święcenia: 31 marca 1983
w parafii od 1985 do 1986

 

POCHODZĄCY Z PARAFII:

ntondera2

ks. Grzegorz Tondera
Salezjanin (SDB)

ur. 28 luty 1977 Katowice
święcenia: 24 maja 2006 Łódź

ndolinkiewicz2

O. Rajmund (Rafał Dolinkiewicz)
Franciszkanin (OFM)

ur. 14 czerwca 1974 Katowice
święcenia: 21 maja 2004 Katowice

nwawrowski2

ks. prob. Zbigniew Wawrowski

proboszcz: diecezja Brno – Czechy
ur. 06 grudnia 1964 Mikołów
święcenia: 13 maja 1989 Katowice