Męka, śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa są centrum historii zbawienia i sercem naszego wyznania wiary. W okresie wielkanocnym Kościół prowadzi nas do tego źródła życia i zachęca, abyśmy wyznanie wiary całej wspólnoty uczynili także naszym własnym aktem: odpowiedzią, jaką dajemy Bogu na to, co uczynił dla nas w Jezusie.

W dniu dzisiejszym zebrana zostanie kolekta specjalna na dalsze prace remontowe w naszej świątyni. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj ks. prałat Stanisław Noga przeżywa kolejną rocznicę swoich święceń kapłańskich, natomiast w czwartek 19 kwietnia ks. Abp Katowicki Wiktor Skworc, razem z kapłanami wyświęconymi w 1973 roku, będzie dziękował w katedrze o godzinie 12-tej za dar powołania i 45 lat służby Kościołowi. Niech Pan – Dobry Pasterz błogosławi Czcigodnym Jubilatom wspominającym swoje kolejne rocznice święceń kapłańskich.
  2. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.
  3. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. W poniedziałek o godz. 19.15 dyżurować będzie Radca Prawny.
  5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy Seniorów na Mszę św. a następnie do salki na spotkanie pt.: „Senior w świecie bankowości”.
  6. Również w czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Straży Honorowej.
  7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, z ofiar ze skarbonki.
  8. W sobotę do pierwszej spowiedzi świętej przystąpią dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O godz. 10.00 zapraszamy dzieci z klasy 3a, natomiast o godz. 11.00 z klasy 3e. Dzieci oraz ich rodziców polecamy gorącej modlitwie.
  9. Informujemy że w dniu 20 kwietnia (piątek) o godz. 17.30, w Sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara, odbędzie się III Koncert Kompozytorski na utwór poświęcony pamięci Ojca św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.
  10. Przypominamy, że trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę, zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania. Szczegóły na plakacie, ulotkach i stronie internetowej.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki.
  12. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za wspólnotę eucharystyczną i dar kolekty specjalnej. W przyszłą niedzielę zebrana kolekta przeznaczona będzie na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych.
  • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną.
  • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
  • W soboty zapraszamy na spotkania:
    • Ministrantów o godz. 9.00
    • Dzieci Maryi o godz. 10.00
    • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00
  • Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę „Śladami świętych” do Włoch w dniach od 08 do 16 lipca 2018r. Szczegóły pielgrzymki umieszczono na plakacie w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
  • Fundacja SILOE 24/7 zaprasza na muzyczne wydarzenie w wykonaniu zespołu ze Stanów Zjednoczonych ,,Ballet Magnificat" który już po raz drugi gości w Polsce. Tym razem spektakl „Bezpieczna kryjówka” oparty jest na prawdziwej historii i opowiada o heroicznych wydarzeniach z czasów II Wojny Światowej. Za pomocą dramatu, bólu, radości i nadziei Ballet Magnificat przedstawia niebywałą historię przebaczenia, zwycięstwa i wolności. Muzyka: Ballet Magnificat zatańczy m.in. do oskarowej muzyki Johna Williamsa z filmu Lista Schindlera, czy nominowanej do Oskara muzyki Ennio Morricone z filmu Misja. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca, godziny i cen biletów na plakacie.