W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę!”. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: niczego nam nie braknie a On zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki – bo praca, bo internet, bo telewizja, bo brak czasu. Bóg kieruje swoje zaproszenie do nas każdego dnia. Obyśmy odpowiadali Bogu na Jego miłość naszym zwróceniem serca ku Niemu, modlitwą i czynieniem dobra.

W dniu dzisiejszym zebrana zostanie kolekta specjalna. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziś po Mszach Św. o godz. 10.30 i 12.00 wokół kościoła zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w grach i zabawach w ramach Miasteczka Rodzinnego zorganizowanego przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. W zakrystii można odebrać intencję modlitewną z rozważaną tajemnicą różańcową na kolejny miesiąc.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, w niedziele o godz. 15.15 a w tygodniu o 17.45.
  4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii dyżurować będzie Radca Prawny.
  5. W środę zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas 3 i 4, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się w salce, o godz. 19.15.
  6. W czwartek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas 3, które przygotowują się do I Komunii św. O godzinie 17.30 zapraszamy rodziców dzieci klas 3b i 3d a o godz. 19.15 – klas 3a i 3e.
  7. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. do kościoła a następnie na spotkanie do salki. W tym tygodniu wykład na temat „Senior w mieście” Spotkanie poprowadzi p. Gizela Przeor.
  8. Studentów naszej parafii zapraszamy na Mszę świętą z okazji rozpoczętego nowego roku akademickiego w czwartek 19 października o godz. 18.30. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie w salkach.
  9. Również w czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Straży Honorowej.
  10. W piątek o godz. 10.15 zapraszamy na Mszę św. pierwszoklasistów. Na Mszy tej poświęcimy tornistry i szkolne przybory.
  11. O godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
  12. W piątek na wieczornej Eucharystii będziemy modlić się w intencji Ks. Cezariusza, który w tym dniu obchodzić będzie swoje urodziny. Serdecznie wszystkich zapraszamy a Solenizanta polecamy gorącej modlitwie.
  13. Dziś rozpoczynamy tydzień misyjny. Z tej okazji w przyszłą niedzielę zebrana kolekta przekazana będzie na misje. W naszej parafii gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy wygłoszą Słowo Boże a przed kościołem rozprowadzać będą misyjne kalendarze. Także dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego po Mszach św. dopołudniowych przygotują kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na cele misyjne.
  14. Pielgrzymi wyjeżdżający do Rychwałdu, Szczyrku i Kalnej rozpoczynają swoje pielgrzymowanie jutro w poniedziałek 16 października Mszą świętą o godz. 8.00.
  15. Informujemy, że Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę „Śladami świętych” do Włoch w dniach od 08 do 16 lipca 2018r. Szczegóły pielgrzymki umieszczono na plakacie w gablotce. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
  16. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów, m.in.: „W dni święte zamknięte” – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta.
  17. Bóg zapłać za dar modlitwy, za złożony dzisiaj dar kolekty specjalnej.
  18. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Niech Dobry Pan nam błogosławi na cały nadchodzący tydzień.

• W niedziele po Mszach św. dopołudniowych czynna jest biblioteka parafialna;
  • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
  • We wtorki zapraszamy na Modlitwę Wieczorną o godz. 19.15
  • W soboty zapraszamy na spotkania:
    • Ministrantów o godz. 9.00
    • Dzieci Maryi o godz. 10.00
    • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00

• W zakrystii i w kancelarii, można jeszcze dokonać wpisu popierającego projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Akcja zbierania podpisów w naszej parafii prowadzona będzie do końca października.
  • Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta – koło katowickie organizuje Charytatywny Piknik Rodzinny „Być dobrym jak chleb”. Będzie on okazją do lepszego poznania sylwetki św. Brata Alberta (Adma Chmielowskiego) oraz do wspólnej zabawy w gronie rodzinnym. Na piknik zaprasza Parafia św. Anny, w niedzielę 15 października br. do Parku Giszowieckiego w godz. 13.00 – 16.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska,
  • W środę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty.