Ogłoszenia duszpasterskie

„Niech się nie trwoży serce wasze” – mówi do nas Jezus. Jeżeli są w naszych sercach obawy i niepokoje, możemy oddać je Bogu. Jezus nie zostawi nas samych. Kiedy na Nim oprzemy nasze życie, kiedy mu zaufamy, poprowadzi nas najlepszą dla nas drogą do zbawienia.

 

 1. Dziś do Pierwszej Komunii św. przystępują dzieci z klasy 3b i 3c. O godz. 17.15 odprawimy nabożeństwo z ich udziałem a na tradycyjne Nabożeństwo Majowe zapraszamy o godz. 15.30. W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 18.00.
 2. Przypominamy, że od maja do września włącznie sprawowana jest dodatkowa Msza św. niedzielna, recytowana o godz. 20.30.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. dyżurować będzie Radca Prawny.
 4. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy bardzo serdecznie na Modlitwę Wieczorną.
 5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich Seniorów na Mszę św. a po niej na spotkanie do salki. Będzie ono okazją do wspólnoty przy stole oraz wysłuchania prelekcji p. Joanny Bortlik pt. „Natura to zdrowie”.
 6. W czwartek oraz w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na próbę przed sakramentem bierzmowania w piątek próba ze świadkami.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. za dusze w czyśćcu cierpiące, intencja ofiarowana z ofiar ze skarbonki.
 8. Również w piątek polecamy modlitwie Ks. Abp Wiktora Skworca, który w tym dniu obchodzi swoje urodziny.
 9. W najbliższą sobotę w czasie Mszy św. odprawionej o godz. 11.00, Ks. Abp Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży i dorosłych. Wszystkich bierzmowanych polecamy gorącej modlitwie.
 10. Trwają zapisy na czerwcową pielgrzymkę do Turzy Śląskiej. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania oraz w zakrystii po Mszach św.
 11. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o setnej rocznicy objawień fatimskich. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci.
 12. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary pieniężne. Za tydzień zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na potrzeby remontowe. Od ministrantów i ze stolika można odebrać deklaracje.
 13. Bóg zapłać za dar modlitwy i wspólnotę ołtarza. Niech Dobry Pan błogosławi nam wszystkim na nowy rozpoczynający się tydzień.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna czynna w niedziele po Mszach Św. dopołudniowych;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • W czwartki o godz. 14.00 zapraszamy dzieci do świetlicy;
 • W soboty zapraszamy na spotkania:
  • Ministrantów o godz. 9.00
  • Dzieci Maryi o godz. 10.00
  • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00p