Ogłoszenia duszpasterskie

Gdy przychodzi życiowa burza i nie potrafimy sobie poradzić z doświadczanymi przez nas trudnościami, pozwólmy sobie usłyszeć słowa Jezusa: Odwagi! To ja jestem, nie bójcie się”. On jest, nawet kiedy ciemne chmury wiszą nad nami. On jest, nawet wtedy, kiedy nam się wydaje, że jesteśmy sami. Nie musimy się bać. Poddanie się lękowi nie spowoduje, że ciężka sytuacja się rozwiąże. Wołanie do Jezusa jak św. Piotr: „Panie, ratuj mnie!” będzie powierzeniem Bogu trudnych spraw naszej codzienności. Potrzeba tylko wiary.

 

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę kolejnego objawienia Matki Bożej w Fatimie. O godz. 20.30 zapraszamy na Mszę św. Fatimską i Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.
  3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu święcić będziemy przyniesione do kościoła zioła i kwiaty. Msze św. w naszej świątyni odprawione zostaną w porządku niedzielnym a więc o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30 i 20.30.
  4. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. za dusze w czyśćcu cierpiące, z ofiar ze skarbonki.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Wszystkie panie i dziewczęta, które chcą pielgrzymować pieszo do Piekarskiego Sanktuarium zapraszamy do kościoła na godz. 5.45. Po krótkiej modlitwie wyruszymy na pielgrzymi szlak.
  6. Polecamy kolejny numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. artykuł o Świętej Edycie Stein w 75 rocznicę jej męczeńskiej śmierci oraz o tym czy w armeńskim Klasztorze Włóczni przez wieki był przechowywany grot włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu.
  7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, w przyszłą niedzielę zabrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Ze stolika i od ministrantów można zabrać deklaracje.
  8. Dziękujemy za dar modlitwy i wspólnotę ołtarza. Dziękujemy wszystkim, którzy wpisali się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Bóg zapłać za podjęty trud życia w trzeźwości i za złożone świadectwo. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia a rozpoczynającym urlopy dobrego, błogosławionego wypoczynku.

 

Inne:

  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Informujemy, że parafia w Katowicach Dębie, w listopadzie bieżącego roku, organizuje pielgrzymkę do Meksyku w tym także do Guadalupe. Informacje na ten temat umieszczone są w gablotce.