W Kolejną niedzielę stajemy przy Chrystusie, aby złożyć Jego Najświętszą Ofiarę oraz wziąć udział w uczcie, którą dla nas przygotowuje przy stole słowa Bożego i stole Eucharystii. Możemy być pewni, że Pan Jezus zaspokoi nasz głód prawdy oraz swojego Ciała i Krwi, tak jak kiedyś zaspokoił głód chleba rzesz towarzyszących Mu na pustkowiu, pod warunkiem że otworzymy dla Niego nasze serca i umysły.

Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym pragniemy zachęcić wszystkich do podjęcia trudu abstynencji i trzeźwości w intencji osób uzależnionych oraz do złożenia świadectwa poprzez wpis postanowienia na kartce i wrzucenie kartki do skrzynki wystawionej pod chórem, panie z kancelarii wpiszą postanowienie do parafialnej księgi trzeźwości.
  3. W poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
  4. Polecamy Gościa Niedzielnego, o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa oraz wiele innych ciekawych artykułów.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za dar modlitwy eucharystycznej i złożone ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia a wyjeżdżającym na wakacje dobrego wypoczynku.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać osobom starszym, niepełnosprawnym lub dzieciom i młodzieży potrzebującym pomocy w nauce, w ramach prowadzonego programu wolontarystycznego „Słonecznik”. Szczegóły na plakacie.