Marsz dla życia i rodziny

ZAPROSZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO DO UDZIAŁU W MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY
W KATOWICACH, 10 CZERWCA 2018 R.

Bracia i Siostry! Drodzy Mieszkańcy Katowic!

W najbliższą niedzielę 10 czerwca obędzie się w Katowicach po raz siódmy Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku Marsze odbędą się w ponad 150 miastach pod hasłem „Polska rodziną silna!”. Marsz w naszym mieście wpisuje się również w obchody XI Metropolitalnego Święta Rodziny.

Takie marsze organizowane są w Polsce od 2006 roku i łączą ludzi, dla których szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Uczestnicy Marszu, przechodząc ulicami miast, przypominają o prawach tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem, ludzi w podeszłym wieku i zagrożonych eutanazją, ludzi dotkniętych problemami zdrowotnymi, ekonomicznymi czy społecznymi. Każdy Marsz jest publicznym, masowym i radosnym świadectwem uczestniczących w nich rodzin; świadectwem ich przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia.

Marsz, który przejdzie ulicami Katowic, rozpocznie się od Eucharystii w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 10:30. Po zakończeniu Mszy św. przewidziano przejście do Parku Kościuszki i piknik rodzinny.

Rodziny z wszystkich parafii naszego miasta zapraszam na tę manifestację przywiązania do małżeństwa i rodziny.

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI